Zdravé oblékaní pro nejmenší

Zdravé oblékaní pro nejmenší


Kde ale takové kvalitní oblečení sehnat a hlavně, bude takové oblečení opravdu vhodné pro děti? V této době samozřejmě řetězce na nás chrlí rychloobrátkové zboží a kvanta nekvalitních materiálů.

Zákazníci se pak většinou nezaobírají kvalitou výrobku, ale člověk by měl být opravdu opatrný. Pokud tedy pomineme etické nebo také ekologické hledisko nákupu těchto levných textilií s nejasným původem, musíme se zamyslet nad tím, jestli takové oblečení nemůže mít vliv na naše zdraví, respektive na zdraví našich dětí. Každý z nás v této době dbá na kvalitní obutí našich dětí https://www.sakumprdum.cz/zdrave-obouvani-deti, ale na kvalitu oblečení se zase až tak nehledí.

miminko

 

A to i přes to, že dětská pokožka je extrémně citlivá na škodliviny obsažené v textilu. U dvaceti procent evropské populace je dokonce diagnostikována citlivá či alergická pokožka s projevy dermatitidy.

 
Jak tedy vybrat vhodné oblečení pro vaše dítko a na co dávat pozor?

 

 

    •       Vždy zkontrolujte certifikáty výrobku a nekupujte nikdy kojenecké zboží bez jasného označení výrobce a země původu

    •       Pokud si nejste 100% jisti původem oděvu, mějte se na pozoru alespoň před nákupem dětského oblečení  zářivých barev. Do těchto barev bývají často přidávány těžké kovy kvůli stálosti barev.

    •       Vyhýbejte se moderním a oblíbeným potiskům, které mohou obsahovat jedovaté ftaláty.

batole


    •       Nekupujte takové oblečení, které silně zapáchá, protože pravděpodobně zde zapáchají přídavné látky , které se do tkanin přidávají z důvodu snadnějšího transportu (jako třeba formaldehyd, který chrání tkaninu pro plísním a bakteriím)

    •       Vyvarujte se také nákupu oděvů s označením prát samostatně, protože tyto oděvy budou barvit ostatní vaše prané oděvy

    •       Každé, nejen kojenecké, oblečení před nošením vždy vyperte!!

    •       Snažte se barevné oděvy nedávat přímo na tělo, určitě tedy ne u miminek!

 

 trička


 Věřte, že Vaše intuice matky vás povede správně při výběru oblečení, pokud si na tyto uvedené body dáte dobrý pozor!

Zdravé oblékaní pro nejmenší
4 (80%)1