Zdravé oblékaní pro nejmenší

Zdravé oblékaní pro nejmenší

Kde ale takové kvalitní oblečení sehnat a hlavně, bude takové oblečení opravdu vhodné pro děti? V této době samozřejmě řetězce na nás chrlí rychloobrátkové zboží a kvanta nekvalitních materiálů.
Zákazníci se pak většinou nezaobírají kvalitou výrobku, ale člověk by měl být opravdu opatrný. Pokud tedy pomineme etické nebo také ekologické hledisko nákupu těchto levných textilií s nejasným původem, musíme se zamyslet nad tím, jestli takové oblečení nemůže mít vliv na naše zdraví, respektive na zdraví našich dětí. Každý z nás v této době dbá na kvalitní obutí našich dětí , ale na kvalitu oblečení se zase až tak nehledí.

miminko

A to i přes to, že dětská pokožka je extrémně citlivá na škodliviny obsažené v textilu. U dvaceti procent evropské populace je dokonce diagnostikována citlivá či alergická pokožka s projevy dermatitidy.

Jak tedy vybrat vhodné oblečení pro vaše dítko a na co dávat pozor?


• Vždy zkontrolujte certifikáty výrobku a nekupujte nikdy kojenecké zboží bez jasného označení výrobce a země původu
• Pokud si nejste 100% jisti původem oděvu, mějte se na pozoru alespoň před nákupem dětského oblečení zářivých barev. Do těchto barev bývají často přidávány těžké kovy kvůli stálosti barev.
• Vyhýbejte se moderním a oblíbeným potiskům, které mohou obsahovat jedovaté ftaláty.

batole

• Nekupujte takové oblečení, které silně zapáchá, protože pravděpodobně zde zapáchají přídavné látky, které se do tkanin přidávají z důvodu snadnějšího transportu (jako třeba formaldehyd, který chrání tkaninu pro plísním a bakteriím)
• Vyvarujte se také nákupu oděvů s označením prát samostatně, protože tyto oděvy budou barvit ostatní vaše prané oděvy
• Každé, nejen kojenecké, oblečení před nošením vždy vyperte!!
• Snažte se barevné oděvy nedávat přímo na tělo, určitě tedy ne u miminek!

trička

Věřte, že Vaše intuice matky vás povede správně při výběru oblečení, pokud si na tyto uvedené body dáte dobrý pozor!