Přineste jižní Francii do svého domova

Přineste jižní Francii do svého domova

Nezáleží na tom, jestli jste jih Francie během léta navštívili či nikoliv. Tak či tak si jistě světlý, jemný a uklidňující styl Provence zamilujete. Jeho charakteristika spočívá především ve venkovském stylu nábytku, kovových či drátěných doplňcích, levanduli a světlých barvách. Tím získáte útulnou atmosféru, jako kdybyste seděli v jedné z kamenných staveb na jihu Francie a dívali se do nádherné krajiny a rozkvetlých luk.
venkovní posezení

Každodenní romantika

Na co všechno byste se měli dívat, až budete hledat nábytek, podlahy a doplňky, které vás přenesou do slunné Francie?

1.      Jemné barvy – na výběr máte z bílé, krémové, může být i světle šedá a pokud budete chtít trochu živější barvy, tak si zvolte růžovou, světle modrou, nebo světle zelenou.

2.      Podlaha – nejlepší volbou jsou podlahy z cihel, kamene, nebo dřevěných prken. Důležité je, aby vypadaly přírodně a připomínaly originální materiály.

3.      Starožitné doplňky – dekorace jsou důležité v každém interiéru. Zde máte obrovský výběr z nejrůznějších svícnů, lamp či lustrů, které mají většinou křišťálové ověsy. Stejně tak jsou dobré ale i stylové hodiny, obrázky s levandulemi, nebo textilie s dekorem Toile de Jouy či levandule.
V tomto stylu můžete ale najít skutečně všechny doplňky i praktické pomocníky do domácnosti jako jsou zrcadla, nádobí, nebo stojánky na ubrousky.
křítálový lustr
4.      Nábytek – všechen nábytek by měl být ve venkovském stylu, to znamená opatřený patinou, nebo oprýskaný. To jen podpoří atmosféru Provence a dodá interiéru na útulnosti.

Úžasnou a vonnou možností dekorací je také umístění květin a rostlin typických pro jižní Francii do vašeho interiéru, a to pomocí zavěšení ve svazcích, nebo aranží do kytice. Kromě levandule je pro oblast Provence typickou rostlinou také hortenzie, slunečnice, růže, břečťan, rozmarýn, nebo buxus. Tuto zeleň můžete různě kombinovat nejen v živé formě, ale také si můžete pořídit obrazy, na kterých bude vyobrazena, nebo se těmito rostlinami nechat inspirovat při výběru látky a látkových doplňků jako jsou polštáře, nebo deky.
levandule s hrnkem
Neváhejte a dopřejte si kousek nádherné, pozitivní, klidné a útulné Francie i ve vašem domově. Váš domov silně ovlivňuje vaši každodenní náladu a míru stresu, tak se uvolněte a provoňte svůj nádherný a útulný interiér příjemnou vůní levandule.