Nezapomínejte také na náhradní díly na trampolínu

Nezapomínejte také na náhradní díly na trampolínu

Rozhodujete se, zda zakoupit trampolínu a vyzkoušet na vlastní kůži její výjimečné vlastnosti? Pak nezapomínejte také na náhradní součásti a podpůrné příslušenství.

trampolína s ochrannou sítí

Na co se zaměřit ještě před nákupem nářadí

Materiál a provedení nosných trubek – u velkých průměrů nářadí 305 a 366 mm, které se prodávají nejčastěji, musí být vždy 4 opěrné nohy ve tvaru písmene U, na trhu se také vyskytují „ošizené“ kusy se třemi nohami kvůli úspoře materiálu, které jsou ovšem nebezpečné. U ochranných sítí musí být k dispozici minimálně 8 opěrných trubek, nikoli 6. Vybírejte také pečlivě provedení samotných trubek, které by neměly být vyrobeny z tenkostěnného plechu, a musí zvládnout udržet deklarovanou nosnost. Maximální hmotnost zátěže je také jedním z nejdůležitějších parametrů při výběru.

Dostupnost náhradních dílů – mít možnost zakoupit náhradní díly na trampolínu je základní ukazatel dobrého e-shopu nebo kamenné prodejny. Podstatná je nejen kvalita samotných dílů, ale i jejich kompatibilita s vaším výrobkem. Vyžadujte také díly originální určené přímo pro váš typ, výjimkou mohou být pouze ochranné plachty a některá příslušenství, jako např. schůdky, kotvící sady apod. Největší úskalí vznikají s roztečemi upevňovacích segmentů ochranných sítí v závislosti na počtu nosných trubek.  Nezapomínejte se tedy na tyto skutečnosti informovat ještě před zakoupením výrobku u vašeho prodejce.

skákající děti

Vhodné příslušenství – sportovní disciplíny, které sledujeme na televizní obrazovce, se odehrávají na odkrytých pružných plochách, aby byla podívaná co nejvíce atraktivní. To však neplatí pro rekreační sportování, kdy by mělo být náčiní důkladně zabezpečeno, zvláště využívají-li jej děti. Do základního příslušenství patří kryty pružin, ochranná síť nad dopadovou plochou a také síť pod dopadovou plochou k zabezpečení proti podlézání nářadí v průběhu skákání. Budete také potřebovat schůdky, krycí plachty, a zejména děti uvítají trampolínový stan.